Yeniden Bir Aradayız

TUSİB Yönetim Kurulu Bildirisi

10/30/20232 min oku

                                      TUSİB Yönetim Kurulu Bildirisi

2012 yılından beri Ukrayna'da faaliyet gösteren Türkiye Ukrayna Sanayici ve İş İnsanları Birliği (TUSİB), 24 Şubat 2021 tarihinde başlayan ve iş dünyamızı derinden etkileyen savaş nedeniyle faaliyetlerini daha sakin bir tempoyla yürütmek zorunda kaldı. Bu zor zamanlarda, dernek üyelerimiz de doğal olarak önceliklerini kendi işlerine ve şirketlerinin sürdürülebilirliğine verdi, birçoğu faaliyetlerini Ukrayna dışından yürütmeye çalıştı.

Ancak, bu süre zarfında, TUSİB üyeleri arasındaki dayanışma ve iletişim hiçbir zaman kesintiye uğramadı. İş dünyası adına, bu dönemi birlik, yardımlaşma ve karşılıklı destekle geçirdik.

Şimdi, Ukrayna'nın güçlü siyasi liderleri ve kahraman silahlı kuvvetlerinin üstün çabaları ve olağan üstü gayretleri sayesinde, iş hayatı yavaş yavaş normale dönmeye ve üyelerimiz faaliyetlerini daha rahat bir şekilde Ukrayna'dan yürütmeye başladı. Türk iş dünyasının Ukrayna'ya olan ilgisi, yeni yatırımlar ve ürün-hizmet satış pazarlaması ile yoğunlaşmaya devam ediyor..

Bu olumlu gelişmeler, TUSİB olarak faaliyetlerimizi tekrardan canlandırarak, kaldığımız yerden devam etme azmimizi yeniden ateşledi. TUSİB, Türkiye-Ukrayna arasındaki ticari bağların gelişmesi için enerjisi ve kaynaklarıyla yeniden seferber oluyor. Üyeleri arasındaki dostluk, diyalog ve iş ilişkilerinin artmasına yönelik faaliyetlerine devam ediyor.

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği'nin direktifleri ve rehberliği doğrultusunda, Ukrayna'daki gereksinim duyulan faaliyetlere katkı sağlamak ve bir sivil toplum kuruluşu olarak üzerine düşen görevleri azami şekilde yerine getirmek için hazır bekliyor.

Sonuç olarak, yukarıda belirttiğimiz tüm bu faaliyetleri gerçekleştirme azim, istek, deneyim, bilgi ve görgüsüne sahip TUSİB ailesi olarak, iş dünyasının karşılaştığı tüm zorluklara rağmen olumlu bir gelecek inşa etmeye yönelik çabalarımızı sürdürmeye devam ettiğimizi vurgulamak isteriz. Ukrayna ve Türkiye arasında kurulan bu değerli ticari ve kültürel bağların, üyelerimiz ve işbirliği yaptığımız tüm kurumlar için yararlı olacağına olan inancımız tamdır. Bu bağlamda, Ukrayna'da faaliyet gösteren tüm Ukraynalı ve Türk iş insanlarına başarılı ve bol kazançlı bir iş hayatı diliyor, bu yolculuğumuzda hep beraber daha da ileriye gitmeyi temenni ediyoruz.

Saygılarımızla,

TUSİB Yönetim Kurulu