TUSİB'ten Üyemiz lifecell'e Nezaket Ziyareti

Türkiye'nin Ukrayna'daki Teknolojik Gücü lifecell

11/21/20231 min oku

Türkiye'nin Ukrayna'daki teknolojik gücü lifecell;

Türkiye-Ukrayna Sanayiciler ve İş İnsanları Birliği (TUSIB) olarak, Ukrayna'nın mobil operatör devlerinden üyemiz lifecell'e bir ziyaret gerçekleştirdik.

lifecell, Türkiye'nin bu ülkedeki en büyük yatırımcısı olarak Ukrayna'da toplamda 2 milyar USD'lık yatırımı ve 11.1 milyon abonesiyle sektörde öncü bir rol üstlenmekte. 1,000'den fazla çalışanı ve yüzlerce iş ortağı aracılığıyla yarattığı 50,000'den fazla iş pozisyonuyla Ukrayna'nın en büyük işverenlerinden biri konumunda.

Şirket, 2023'ün ilk yarısında %31.6 artışla yaklaşık 89.64 milyon USD EBITDA ve %26.1 artışla yaklaşık 150.96 milyon USD gelir elde etmiş, aynı dönemde net karını 6.2 kat artırma başarısını yakalamış. Ukrayna'da devam eden savaş koşullarına rağmen lifecell, ülke çapında 4G istasyonlarının kapsama alanınına 542 kasaba ve köyü de ekleyerek, 16 milyondan fazla Ukraynalıya daha iyi hizmet sunmuş.

Tüm bu başarılar, savaş zamanında bile lifecell'in sürdürülebilir büyüme ve gelişim potansiyelini göstermekte. Barış ve istikrar ortamında, lifecell'in bu başarıları daha da artıracağına ve Ukrayna'da mobil haberleşme sektörünün liderlerinden biri olarak konumunu daha da güçlendireceğine inanıyoruz.

TUSIB olarak, bu muhteşem sonuçlardan dolayı başta lifcell CEO Ismet Yazıcı olmak üzere tüm lifecell yönetim takımını, çalışanlarını ve iş ortaklarını kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.