Türkiye-Ukrayna İş Birliği Güçleniyor

BRSM-Nafta Türkiye'ye yaptığı ayçiçek yağı ihracatıyla Ukrayna ekonomisine katkıda bulunuyor

4/20/20241 min oku

Türkiye-Ukrayna Sanayiciler ve İş İnsanları Birliği (TUSIB) başkanı Zafer Özbay, TUSİB'in yeni üyesi BRSM Nafta firmasının temsilcisi Levent Güntürk'e "Hayırlı Olsun" ziyareti gerçeklestirdi.

BRCM-Nafta'nın akaryakıt istasyonlarında pazarlanmakta olan akaryakıtın Türkiye'den Ukrayna'ya kendi tanker gemileriyle taşımacılığı da yaparak önemli bir lojistik köprü kuran ve aynı zamanda Ukrayna’dan Türkiye’ye de, tanker gemilerle, yüksek kalitede ayçiçek yağı ihraç eden BRSM Nafta, bu stratejik hamleleri ile iki ülke arasındaki ticaret hacmini artırıyor.

Ottoman Restoran-Kiev'de gerçekleşen görüşmede, firma yetkilisi Sayın Levent Güntürk, firma olarak faaliyetleri ve gelecek planları hakkında bilgi verdi.

BRSM Nafta’nın Türkiye’deki kurum ve kuruluşlara yönelik ayçiçek yağı tedarik süreçlerini de ele alan görüşme, Türk firmalarına Ukrayna’dan kaliteli ve rekabetçi fiyatlarla ayçiçek yağı ihraç etme fırsatları üzerinde duruldu.

TUSIB Başkanı, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “BRSM Nafta gibi değerli firmalarımızın katılımıyla birlikte, TUSIB olarak Türkiye ve Ukrayna arasındaki ticaret köprülerini daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Üyelerimizin başarıları, iki ülke arasında sürdürülebilir iş birliklerinin de bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Sayın Levent Güntürk, "Türkiye’deki firmalar, BRSM Nafta ile iletişime geçerek, Ukrayna'dan temin edilebilecek yüksek kaliteli ayçiçek yağlarını keşfedebilir ve ticaret ağlarını genişletebilirler." ifadelerinde bulundu.