Ticaret Köprülerimiz Güçleniyor: Ukrayna Kiev Ticaret Müşavirliği ile Verimli Bir Buluşma:

Bugün, Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İş Insanları Birliği (TUSIB) olarak, Ukrayna Kiev Ticaret Müşavirliği'mizi ziyaret ettik.

11/8/20231 min oku

Bugün, Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İş Insanları Birliği (TUSIB) olarak, Ukrayna Kiev Ticaret Müşavirliği'mizi ziyaret ettik. Türkiye ve Ukrayna arasındaki ticari sinerjiyi daha da ileriye taşımak amacıyla, Ticaret Müşavirliği'mizin değerli çalışmalarını yerinde gözlemleme fırsatı bulduk.

Ticaret Müşavirliğimiz, Ukrayna'daki Türk iş dünyasına yönelik önemli destekler sağlamakta ve köprü görevi görmekte. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin derinleştirilmesi, Türk yatırımcıların Ukrayna pazarına adaptasyonu ve iş fırsatlarının genişletilmesi adına kritik bir rol üstlenmekte. Bu ziyarette, müşavirliğimizin firmalara danışmanlık hizmetleri, pazar araştırmaları, ticaret heyetlerin organizasyonları ve B2B toplantıları gibi çeşitli faaliyetleri hakkında Ticaret Müşavirlerimiz Sn. İbrahim Çağrı Muslu ve Sn. İbrahim Aykut' Araz'ın samimi ve detaylı anlatımlarıyla bilgi sahibi olduk.

Ticaret Müşavirliğimizin, Türk şirketlerinin Ukrayna'daki potansiyelini en üst düzeye çıkarması, yerel iş ortamlarına uyum sağlamaları ve ticari mevzuata hakimiyet kazanmaları yönündeki çabaları takdire şayan. Bu tür girişimler, karşılıklı yarar temelinde işbirliklerini artırma ve iki ülke arasındaki ticaret hacmini genişletme potansiyeline sahip.

TUSIB olarak, Ukrayna Kiev Ticaret Müşavirliği ile olan işbirliğimizi daha da güçlendirme ve Türk iş dünyasının Ukrayna'daki başarı hikâyelerine katkı sunma azmindeyiz. İş dünyasına yönelik bu tür önemli ziyaretlerin, bilgi alışverişi ve ortaklık fırsatlarının kapısını araladığına inanıyoruz.