Büyükelçimizin ilk Odesa Ziyareti

Büyükelçimizin Odesa'ya gerçekleştirdiği ilk ziyaretinde, kendisine sıcak bir "hoş geldiniz" demenin mutluluğunu yaşadık.

2/8/20241 min oku

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İş İnsanları Birliği'nin (TUSİB) Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Sayın Levent Bilgen'in onuruna, Türkiye Cumhuriyeti Odesa Başkonsolosu Sayın Birey Yılmazsoy, büyükelçilik mensupları, TUSIB üyeleri ve Odesa'da yaşayan değerli Türk iş insanlarımızın katılımıyla organize ettiği özel bir akşam yemeğinde bir araya geldik. Sayın Büyükelçimizin Odesa'ya gerçekleştirdiği bu ilk ziyaretinde, kendisine sıcak bir "hoş geldiniz" demenin mutluluğunu yaşadık.

Bu değerli buluşma, Odesa ve çevresinde yaşayan Türk iş insanlarımızın faaliyetleri, bölgenin durumu ve güncel konular hakkında Sayın Büyükelçimize derinlemesine bilgiler sunma fırsatı oldu. Aynı zamanda, bölgedeki Türk topluluğunun birlikteliğini ve dayanışmasını pekiştiren, işbirliği fırsatlarını artıran bir platform olarak ön plana çıktı.

TUSIB olarak, Ukrayna'da yaşayan Türk iş dünyasının sesini duyurmak, işbirliklerini teşvik etmek ve üyelerimiz arasında güçlü bir ağ oluşturmak adına düzenlediğimiz bu etkinlik, büyük bir başarıyla sonuçlandı. Organizasyon, hem Sayın Büyükelçimizin bölge hakkında değerli bilgiler edinmesini sağladı hem de Odesa'daki Türk iş insanları arasında yeni bağlantılar kurulmasına vesile oldu.

Sayın Büyükelçimiz Levent Bilgen'e, Odesa ziyaretleri sırasında bizlerle oldukları için teşekkür ederiz. Ukrayna'da ki Türk İş İnsanları topluluğunun gücünü ve birlikteliğini daha da pekiştiren bu tür etkinliklerin önemi, her geçen gün artmaktadır. TUSIB olarak, üyelerimizin ve Türk iş dünyasının Ukrayna'daki başarılarına destek olmaya devam edeceğiz.