Log In
Logout Log In
  Search

Yeni seçilen TUSİB Yönetim Kurulu, Kiev Büyükelçisi Güldere'yi ziyaret etti

7 Nisan 2021

Comments

Off
 Nisan 7, 2021
 Off
Category TUSİB Haberleri

Geçtiğimiz hafta seçilen TUSİB’in yeni Yönetim Kurulu üyeleri, Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere’yi ziyaret etti.

Kiev Ticaret Ataşesi Ahmet Numan Özyurt ile de bir görüşme gerçekleştiren TUSİB Yönetim Kurulu, Ukrayna ile Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerle imzalanması gündemde olan Serbest Ticaret Anlaşması’nı (STA) değerlendirdi.

Sezai Parlak, Mehmet Güler, Ayhan Birlik, Alp Ağcataş ve Zafer Özbay’ın ziyarette, TUSİB’in yeni Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerini tanıtan Başkan Zafer Özbay, TUSİB’in yeni yönetiminin hedefleri ve birliğin yapısı hakkında bilgi verdi.

Birliğin, Ukrayna’daki Türk iş iş dünyası başarı ile temsil etmek için gereken tüm gayreti gösterdiğini ifade eden Özbay, Büyükelçilik ve Ticaret Ataşeliği ile olan işbirliğinin önümüzdeki dönemde artarak sürmesini temenni ettiklerini ifade etti.

Covid – 19 pandemisi ve buna bağlı olarak hayata geçirilen karantina önlemlerinin iş dünyasını olumsuz etkilediğine vurgu yapan Zafer Özbay, bu süreçte TUSİB ve Büyükelçilik arasındaki temasların ve işbirliğinin önemine değindi. Özbay, iş dünyasındaki tüm zorluklara rağmen, TUSİB’in yeni üyelerle birlikte büyümesini sürdürdüğünü kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ise, TUSİB’in Ukrayna’daki Türk toplumunda önemli bir anlam ifade ettiğine vurgu yaptı.

Yeni yönetim kurulunu tebrik eden  Güldere, Büyükelçilik olara her türlü desteği göstermeye ve işbirliğine devam etmeye hazır olduklarını belirtti.

TUSİB Yönetim Kurulu’nun ziyareti, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Comments are closed.