Log In
Logout Log In
  Search
5 Nisan 2021

Comments

Off
 Nisan 5, 2021
 Off

Ulusal telekom operatörü Vega, veri merkezi (data center) kapasitesini genişletiyor.

Kuruluş, işletmelere sunucu ve telekomünikasyon ekipmanlarını, Ukrayna’nın en iyi veri merkezlerinden birine yerleştirmeyi teklif ediyor.
PJSC Farlep-Invest ve LLC Ante Media ile uzun vadeli bir stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Sözleşmenin bir parçası olarak Vega, Kiev’de 200 m2 alan aldı ve TIER III uluslararası güvenilirlik standardına uygun olarak inşa edilen ve içinde bulunan modern bir veri merkezine 90 adet tam boyutlu 19 inç sunucu kabini yerleştirmeye başladı.

Anlaşmanın bir sonucu olarak, tüm iş kullanıcıları, kendi platformlarının inşası için ek yatırım yapmadan, Vega’dan modern üst düzey telekom hizmetleri alma fırsatına sahip oldu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vega Telekom Genel Müdürü Murat Çınar “Bilgi teknolojisindeki gelişmeler, veri merkezi hizmetlerine olan talebini ve veri merkezi kapasitesi için iş gereksinimlerini artırıyor. Verilerin depolanması ve yönetilmesi sorunu her zamankinden daha acil hale geliyor. Vega birkaç yıldır eksiksiz ve kapsamlı müşteri hizmetleri CARE stratejisini takip ediyor. Görevimiz, müşterilerimize verilerinden % 100 emin olmaları ve tüm güçlerini işe odaklayabilmeleri için güvenilir bir altyapı sağlamaktır.”

”Parkovaya’daki veri merkezi, mevcut Uptime Enstitüsü sertifikasıyla onaylanan, uluslararası güvenilirlik standartlarını karşılıyor ve artık en talepkar müşterilerin ve ortakların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabiliyoruz, ”ifadelerini kullandı.

Comments are closed.