Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB'in organize ettiği, 'yatırımların korunması' içerikli konferans ilgi gördü

28 Mayıs 2021

Comments

Off
 Mayıs 28, 2021
 Off
Category TUSİB Haberleri

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) tarafından düzenlenen konferanslar serisine bir yenisi eklendi.

‘Yabancı Yatırımların, Devletler Nezdinde Hukuki Olarak Korunması’ konulu konferans, 27 Mayıs 2021 tarihinde, online platformda gerçekleştirildi.

‘Uluslararası Ticaret Hukuku ve Uluslararası Yatırımların Korunması’ uzmanı Av. Dr. H. Afşın İlhan’ın konuşmacı olark katıldığı etkinlik, konukların sorularının da yanıtlandığı formatta düzenlendi.

Ukrayna’daki yatırım yasalarına atıfta bulunulan konferansa, TUSİB üyesi işadamları ve profesyonel yöneticilerin yanı sıra, farklı konuklar da katıldılar.

Etkinlikte, iş adamları ve yatırımcıların Ukrayna’da karşılaştıkları sorunlar ve yatırımların korunmasına yönelik olarak Ukrayna tarafından alınan önlemler, uluslararası hukuk içtihatları ile Türkiye’deki uygulamalar değerlendirildi.

Konferans ile ilgili açıklamalarda bulunan TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özbay, bu ve benzer konferansların online platformda daha geniş katılımlarla düzenlenmeye devam edeceğini söyledi.

Özbay, Av. H. Afşın İlhan’a ve etkinliğe katılan konuklara teşekkür etti.

Comments are closed.