Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB, Uluslararası Rüzgar Enerjisi Birliği Konferansı'nın partneri oldu

23 Nisan 2021

Comments

Off
 Nisan 23, 2021
 Off
Category TUSİB Haberleri

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB), Ukrayna’da rüzgar enerjisi alanındaki etkili kuruluşlardan biri olan Ukrayna Uluslararası Rüzgar Enerjisi (UWEA) tarafında her yıl düzenlenen konferansın partner kuruluşları arasına katıldı.

20-21 Nisan tarihleri arasında Ukrayna Rüzgar Enerjisi Birliği (UWEA), “Ukrayna Rüzgar Enerjisi Sektörü:” Yeşil “Tarifeden Piyasa Koşullarına Geçiş” isimli geniş katılımlı bir konferans düzenledi.

Bu yıl konferans, Ukrayna Enerji Bakanlığı bünyesindeki, Ukrayna Devlet Enerji Verimliliği ve Enerji Tasarrufu Ajansı’nın desteğiyle Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği WindEurope ile ortaklaşa gerçekleşti.

Etkinliğin ana sponsoru ‘Vestas Kuzey ve Orta Avrupa olurken, Türk-Ukrayna Sanayici ve İşadamları Birliği (TUSiB), konferansın bilgi sponsorları arasında yer aldı.

Online olarak düzenlenen 2 günlük konferansa, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 25 ülkeden 500 katılımcı iştirak etti.

Konferansta bir konuşma yapan UWEA yönetim kurulu başkanı Andrei Konechenkov, ‘konferans, yeni rüzgar ve güneş enerjisi santrallerinin “yeşil” tarife alamayacağı 2022’den sonra, Ukrayna’da rüzgar enerjisinin daha fazla gelişmesi konusunu tartışmaya açmıştır. “Bizim fikrimiz konferansı iki güne bölmekti, ilk gün – uluslararası deneyim gerçekleri ve beklentileridir. Konferanstan sonra, tüm görüş ve fikirleri analiz etmeyi ve rüzgar enerjisi sektörünün; hem devlet kurumları hem de yatırımcılara uyacak şekilde daha da geliştirecek özel bir teklifi, Enerji Bakanlığı seviyesine ulaştırmayı planlıyoruz “- dedi.

Comments are closed.