Log In
Logout Log In
  Search

Misyonumuz

Biz kimiz

TUSIB, Kiev’de 2012 yılında Türk işadamları grubu tarafından kurulmuş olup, TUSİB, Ukrayna’daki yüzlerce Türk ve Ukrayna iş adamlarına yardım ve destek sağlayan ve iki ülke arasındaki uluslararası işbirliğini önemli ölçüde teşvik eden ulusal bir organizasyon haline gelmiştir. TUSIB, yüksek teknoloji uzmanları, ticaret uzmanları, bankacılar, risk sermayesi, sigorta, hükumet yetkilileri, avukatlar, tercüme büroları, pazarlama şirketleri, danışmanlar ve girişimciler dahil olmak üzere uluslararası profesyonel iş dünyasının tüm sektörlerinin içinde bulundurduğu bir birliktir. Online Üyeler Rehberi sayesinde üyelerimiz hakkında bilgi edinebilir ya da haftalık, aylık ve yıllık etkinliklerimizde üyelerimizle tanışabilirsiniz.

TUSIB’in bugün itibariyle 50’ye yakın üyesi bulunmakta olup, üyelerimiz finans, telekomünikasyon, medya, eğlence, hukuk, seyahat, inşaat, gayrimenkul, danışmanlık, savunma, dil hizmetleri, sigorta, yayıncılık, eğitim ve çeşitli pazarlama ve iletişim hizmetleri de dahil olmak üzere geniş meslek gruplarından oluşmaktadır. TUSİB, Türk ve Ukrayna iş ilişkilerinin uzmanlığı ve deneyimini birleştirmektedir. Üyelerin ve üye olmayanların bu uzmanlıktan yararlanma imkanlarını sağlamak amacıyla TUSIB herkesin yararlanabileceği Şirketler Rehberi adında bir bilgi veritabanına sahiptir.

TUSIB üyeleri öğlen ve akşam yemekleri, resepsiyonlar ve / veya hafta sonu küçük grup toplantılarında düzenli olarak toplanmaktadır. Kişisel ilişkiler sayesinde iş bağlantılarının geliştirilmesi, bu etkinliklerin önemli bir özelliğidir; ayrıca bu etkinlikler, hem arkadaşlarla görüşmek hem de bilgi edinmek adına eğlenceli bir ortamda da yapılmaktadır. Öğlen ve akşam yemeklerinde genellikle güncel bir konuyla ilgili o konunu uzmanı bir sunum yapar. TUSIB’in tüm etkinlikleri genellikle Türkçe ve İngilizce olarak yapılır.

TUSIB, Türk ve Ukrayna işletmeleri ve profesyonel topluluklar arasında çapraz ulusal bilgi paylaşımı ve ağ oluşturmasını geliştiren, üye odaklı, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir organizasyondur. TUSIB, Türk ve Ukrayna arasındaki iş ve ticaret geliştirmesine adanmıştır. Tamamen gönüllü bu kuruluş olan TUSİB, ulusal ve uluslararası ticari ilişkileri ve fikirlerin paylaşımı ve tartışılması için bir platform sağlar. TUSIB, serbest ticareti, her iki ülke için yararlı fikirlerin paylaşımını ve Ukrayna’da iş adamları arasındaki kişisel etkileşimi destekler. TUSİB, hedeflerini destekleyen tüm milletlere açıktır. Programlarımız, iş ve işletmeciliğin en önemli sorunlarıyla ilgili olup teknik ve liderlik konularına hitap eder, belirli sanayi programlarla yaşam bilimleri, girişim sermayesi ve yasal kurumsal yönetim de dahil olmak üzere çeşitli konulara odaklanmıştır. Örgütün ana hedefleri aşağıdaki gibi tanımlanabilir:

1. Ukrayna'da önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olmak.

2. Türkiye ile Ukrayna arasında sağlam bir köprü kurmak.

3. Ukrayna ve Türkiye'de kendi yönlerini tayin etmek isteyen yeni yatırımcılara destek vermek.

4. İş ağını oluşturmak, bilgi paylaşımı ve ortak hedeflere ulaşılması için etkili bir platform sağlamak.

5. Özel girişimcilerin gelişmesini sağlamak amacıyla hukuk üstünlüğünün adil ve şeffaf uygulanmasıyla düzenlenen bir iş ortamına hukuk desteği vermek.

6. Hem Ukrayna'da hem de Türkiye'de yatırımları kolaylaştırmak için bilgi, kaynak, iş bağlantıları ve iş destek hizmetlerine kolay erişimi sağlamak.