Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB Genel Kurulu yapıldı, yeni Yönetim Kurulu seçildi

31 Mart 2021

Comments

Off
 Mart 31, 2021
 Off
Category TUSİB Haberleri

Türkiye ve Ukrayna Sanayici ve Girişimciler Birliği TUSİB Olağan Genel Kurulu, TUSİB üyeleri, profesyonel yöneticileri ve şirket temsilcililerinin katılımıyla, 30 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Pandemi ve katı karantina kuralları nedeniyle genel kurul Zoom video konferans aracılığıyla düzenlendi. TUSİB genel kurulunda, 2021-2023 için yeni bir Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri seçti.

Toplantının açılış konuşması yapan Zafer Özbay, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

TUSİB’in faaliyetleri, Birliğin ulusal düzeyde iş gelişimine katkı sağlayan çeşitli konferans ve etkinliklere katılımı hakkında bilgi veren Özbay, Birliğin her yıl düzenlediği sosyal projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 Zafer Özbay konuşmasında, TUSİB Yönetim Kurulu’nun, geçen süre içinde, Ukrayna ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlenmesini teşvik etmek, karşılıklı ticareti artırmak, yatırım ortamını iyileştirmek, her iki ülkenin iş çevrelerinin ihtiyaçlarını analiz etmek, sorunları çözmenin yollarını bulmak ve gerekli kurumlarla bağlarını güçlendirmek için çalıştığını ifade etti.

TUSİB Genel Kurulu’na,  Kiev Ticaret Ataşesi Ahmed Numan Özyurt ve Türkiye Cumhuriyeti Ukrayna Büyükelçiliği Sekreteri Baran Türkmen de katıldı. Türkmen, iki ülke hükümetlerinin ilişkilerin gelişmesine her aşamada destek sağladıklarını ve ticareti 10 milyar dolara çıkarma hedefine ulaşmak için mümkün olan her şeyi yaptığını kaydetti.

Genel Kurul’da mali tablo ve faaliyet raporları okundu.

TUSİB

Bir grup Türk iş adamı ve profesyonel yönetici tarafından 2012 yılında kurulan TUSİB, iş dünyasında çok önemli bir rol oynuyor. Yatırım hacmi, çalışan sayısı, ciro, sosyal sorumluluk gibi çeşitli objektif kriterler göz önünde bulunduran TUSİB, farklı sektörlerde deneyim alışverişinde bulunmak, iş dünyasındaki güncel sorunlar hakkında bilgi paylaşmak ve sinerji yaratmak için seçici bir şekilde etkili üye topluluğu oluşturdu.

Üyelerimiz arasındaki iletişim ve dayanışmanın yanı sıra, TUSİB, bugün Ukrayna ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi için her türlü çabayı göstermekte, Ukrayna Büyükelçiliği ile yakın işbirliği yapmaktadır.

TUSİB yeni üyelerle her yıl güçlendirilmektedir.

30 Mart 2021 tarihli Genel Kurul’da yeni bir TUSİB Yönetim Kurulu şöyle oluştu:

Zafer Özbay      ZOZ CONSULTING

Sezai Parlak      SEP COMPANY

Ayhan A. Birlik EREN HOLDİNG

Mehmet Güler   HİTİT UKRAYNA

Yalçın Çetiner    LAM

Comments are closed.