Log In
Logout Log In
  Search

Türk Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği'nden (TUSIB) Odesa çıkarması.

13 Eylül 2021

Comments

Off
 Eylül 13, 2021
 Off
Category TUSİB Haberleri

TUSIB yönetim kurulu 10 Eylül 2021 tarihinde Odesa şehrine yaptığı ziyarette

T.C Odesa Başkonsoloslugu, Odesa Valiliği ve Odesa Belediyesine ziyaretlerde bulunup, bölgenin önde gelen Türk firmalarının üst düzey yöneticileriyle de bir araya gelerek Odesa bölgesinda ki yatırım, ticaret ve farklı iş alanlarındaki iklimi değerlendirip, görüş alış verişinde bulunarak ilerideki işbirliktelikleri için somut adımlar attı.

Yoğun geçen ziyaret programında öncelikle T.C Odesa Başkonsolusluğu ziyaret edilerek Odesa Başkonsolusu Sn. Birey Yılmazsoy’la Odesa bölgesindeki Türk firmalarının yatırım planları ve halen iş yapmakta olan Türk firmalarının faaliyetleriyle ilgili  bilgi alışverişinde bulunuldu.

Odesa Valiliğine yapılan ziyarette Odesa Vali Yardımcısı Sn. Konstantin Gennadeavich ve ekibiyle yapılan toplantıda Odesa bölgesindeki yatırım iklimi ve fırsatları değerlendirilirken Odesa Valiliğinin kurduğu ve faaliyetlerini sürdürdüğü “Odesa Yatırım Ajansı” hakkında bilgi alınarak, TUSIB ve Odesa Yatırım Ajansı arasında işbirlikteliği için protokol imzalanmasına ve TUSIB üzerinde de Odesa’ da yatırım yapmak isteyen Türk yatırımcıların Odesa Yatırım Ajansıyla koordinasyonunun sağlanmasına karar verildi.

Odesa Belediyesine yapılan ziyarette ise Odesa Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Sergiy Tetyukin ve ekibiyle yapılan toplantıda Odesa Belediyesinin yabancı yatırımcılara sundukları hizmetler hakkında bilgi alınırken Odesa Belediyesi Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler bölümüyle TUSIB arasında işbirlikteliği protokolu imzalanmasına ve Odesa Belediyesi sınırları içerisindeki Türk yatırımcılarının Odesa Belediyesiyle koordinasyonunun TUSIB kanalıyla da sağlanabilmesine karar verildi.

Odesa ziyaretinin son bölümünde de bölgede faaliyet gösteren bazı Türk firmalarının üst yöneticileriylede bir araya gelinerek Odesa’da ki iş dünyasi ve faaliyetlerle ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.

     

Comments are closed.