Log In
Logout Log In
  Search

Sabancı bünyesindeki Esaslı Gıda'dan TUSİB'e tanışma ziyareti

14 Aralık 2019

Comments

Off
 Aralık 14, 2019
 Off
Category TUSİB Haberleri

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Esas Holding’e (Sabancı) bağlı Esaslı Grup Gıda San. A.Ş. temsilcilerinden TUSİB’e çalışma ziyareti.

Türkiye genelinde 100 distribütör ile Antalya merkezli olarak faaliyet gösteren,  Esaslı Esaslı Grup Satış ve Pazarlama Direktörü Nihat Özbey ve beraberindeki işadamları TUSİB’e çalışma ziyareti gerçekleştirdiler.

12 Aralık Perşembe günü gerçekleşen ziyarette, TUSİB Yönetim Kurulu üyesi Haldun Güvenir ve TUSİB üyesi F. Serkan Bağ ile TUSİB Koordinatörü Olga Detkova katıldılar.

Görüşmede, Ukrayna’nın yatırım şartları, iş ve çalışma hayatında dikkat edilmesi gereken konular ile perakende sektörü ve halkın satın alma alışkanlıkları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Güvenir, TUSİB olarak Türk yatırımcılara destek olmaya her zama hazır olduklarını ifade ederken, Ukrayna’nın riskleri olsa da yatırım için doğru bir pazar olduğunu söyledi.

Yeni hükümetin özellikle yolsuzluğun önlenmesi ve yatırımcının korunmasına yönelik attığı adımların, geleceğe güvenle bakma fırsatı verdiğinin altını çizen Güvenir, yatırımcılara Ukrayna’daki sivil toplum kuruluşları ve diplomatik temsilciliklerle yakın ilişki kurmaları tavsiyesinde bulundu.

Ukrayna’nın hızla batı ile entegre olduğunu ifade eden Haldun Güvenir, ‘doğru pazar analizleri ve sabırlı çalışma ile bu ülkede güzel satış ve üretim imkanları yakalayabilirsiniz’ dedi.

Görüşmede söz alan, Esaslı Grup Satış ve Pazarlama Direktörü Nihat Özbey ise , Ali Sabancı’nın selamını getirdiğini ifade ederek başladığı konuşmasında, TUSİB gibi büyük çaplı yatırım ve üretim yapan şirketleri bünyesinde bulunduran bir sivil toplum örgütü ile bir araya gelmenin, kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Esaslı Grup olarak Ukrayna’da yerinde üretim ve yatırım da dahil farklı iş imkanlarını incelediklerini ifade eden Özbey, Ukrayna’nın Türkiye için önemli pazarlardan biri olduğunu, bu imkanı değerlendirmek ve üretim hedeflerini arttırmak istediklerini ifade etti.

Esaslı Grup Gıda San. A.Ş., İşlenmiş et ürünleri sektöründe Esas holdinge bağlı  olarak Ali Sabancı başkanlığında Antalya’da üretim faaliyetleri gösteriyor. 300 den fazla ürün yelpazesi ve 100 distribütör ile Türkiye genelinde çalışan şirket, pazarın en büyük üretici ve tedarikçileri arasında yer alıyor.

Görüşmeden sonra Nihat Özbey, TUSİB Yönetim Kurulu üyesi Haldun Güvenir’e bir hatıra plaketi takdim etti.

Şirket hakkında ayrıntılar için www.esas.com ve www.esasligrup.com.tr

Comments are closed.