Оберіть мову
Log In
Logout Log In
  Search

На відновлення України необхідно 600 млрд. доларів США – Прем'єр-міністр України

3 Травень 2022

Comments

Off
 Травень 3, 2022
 Off

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд дол, у довгостроковій перспективі. Про це він написав на своїй сторінці Фейсбук.:

Разом із Президентом Володимиром Зеленським виступили на Spring Meetings 2022, які проводять Світовий банк та МВФ.

▫️ Розповіли партнерам про плани росії знищити Україну та українську економіку. Заблоковані порти, удари по заводах, спроби зірвати посівну, зруйновані міста. Все це частина цього плану. Збитки для української економіки вже становлять більше $500 млрд. ВВП цьогоріч може впасти від 30 до 50%. Україні потрібна фінансова підтримка партнерів, аби вистояти. Розмір такої короткострокової допомоги ми оцінюємо в $4-5 млрд щомісяця протягом наступного пів року.

▫️ Одним із механізмів такої підтримки можуть стати спеціальні права запозичення, які емітуються МВФ. Закликаємо, аби наші міжнародні партнери надали 10% своїх СПЗ Україні, що дозволить отримати мільярди доларів для покриття бюджетного дефіциту. Так ми зможемо й надалі виконувати свої соціальні зобов’язання, підтримувати бізнес, відновлювати критичну інфраструктуру.

▫️ У довгостроковій перспективі відбудова та відновлення України буде коштувати щонайменше $600 млрд. За дорученням Президента України, Уряд разом зі світовими експертами вже розробляє такий план відновлення. Закликаю весь світ підтримати Україну, підтримати свободу та демократію.

Comments are closed.