We reunited

TUSİB Board of Directors Statement

10/30/20231 min read

                 TUSİB Yönetim Kurulu Bildirisi

2012 yılından beri Ukrayna'da faaliyet gösteren Türkiye Ukrayna Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TUSİB), 24 Şubat 2021 tarihinde başlayan ve iş dünyamızı derinden etkileyen savaş nedeniyle faaliyetlerini daha sakin bir tempoyla yürütmek zorunda kalmıştı. Bu zor zamanlarda, dernek üyelerimiz de doğal olarak önceliklerini kendi işlerine ve şirketlerinin sürdürülebilirliğine verdi, birçoğu faaliyetlerini Ukrayna dışından yürütmeye çalıştı.

Ancak, bu süre zarfında, TUSİB üyeleri arasındaki dayanışma ve iletişim hiçbir zaman kesintiye uğramadı. İş dünyası adına, bu dönemi birlik, yardımlaşma ve karşılıklı destekle geçirdik.

Şimdi, Ukrayna'nın güçlü siyasi liderliği ve kahraman silahlı kuvvetlerinin çabaları sayesinde, iş hayatı yavaş yavaş normale dönmeye ve üyelerimiz faaliyetlerini daha rahat bir şekilde Ukrayna'dan yürütmeye başlamıştır. Türk iş dünyasının Ukrayna'ya olan ilgisi, yeni yatırımlar ve ürün-hizmet satış pazarlaması ile yoğunlaşmaya başlamıştır.

Bu olumlu gelişmeler, TUSİB olarak faaliyetlerimizi tekrardan canlandırarak, kaldığımız yerden devam etme azmimizi yeniden ateşlemiştir. TUSİB, Türkiye-Ukrayna arasındaki ticari bağların gelişmesi için enerjisini ve kaynaklarını yeniden seferber edecektir. Üyeleri arasındaki dostluk, diyalog ve iş ilişkilerinin artmasına yönelik faaliyetlerine devam edecektir.

Ayrıca, Kiev Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nin direktifleri ve rehberliği doğrultusunda, Ukrayna'daki gereksinim duyulan işlerde görev alacak ve bir sivil toplum kuruluşu olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edecektir.

Son olarak, bugün olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de Ukrayna'da faaliyet gösteren tüm Ukraynalı ve Türk iş insanlarına başarılı ve bol kazançlı bir iş hayatı dileriz.

Saygılarımızla,

TUSİB Yönetim Kurulu