Log In
Logout Log In
  Search

Dünya Bankası'ndan Ukrayna'ya kredi şartı; 'ekonomik reformlar ve toprak yasası'

13 Eylül 2021

Comments

Off
 Eylül 13, 2021
 Off

Ukrayna’nın Dünya Bankası’ndan, 350 milyon dolarlık yeni bir kredi dilimi alması şarta bağlı.

Dünya Bankası  Avrupa ve Orta Asya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Anna Bjerde, Interfax-Ukrayna’ya yaptığı açıklamada,  Ukrayna’nın yeni bir kredi almasının mümkün olduğunu, ancak bunun belirli şartların yerine getirilmesi halinde verilebileceğini söyledi.

“Ekonomik toparlanma alanında kalkınma kredisi politikasının” ikinci diliminin, ekonomi alanında kabul edilebilir reform çalışmaları ile toprak yasasının uygulanmasına yönelik yapılacak, yasal düzenlemelere bağlı olduğunu kaydeden Bjerde, Ukrayna makamlarının arazi piyasasını açma kararını da yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Söz konusu yasayı tam olarak uygulamak için çok daha fazla çabaya ihtiyaç olduğunun altını çizen Bjerde,, küçük toprak sahiplerinin krediye erişiminin kolaylaştırılması gerektiğini örnek olarak gösterdi.

DB İcra Direktörleri Kurulunun Haziran 2020’de, Ukrayna’ya ekonomik iyileşme için kritik olan reformları desteklemek amacıyla,  350 milyon dolarlık ilk kredi dilimine onay vermişti.  Kredi paketi toplam 700 milyon dolardan oluşuyordu.

https://ubr.ua/finances/macroeconomics-ukraine/chto-ukraina-dolzhna-sdelat-dlja-poluchenija-transha-v-350-mln-otvet-vsemirnoho-banka-4007168

Comments are closed.