Log In
Logout Log In
  Search

Dünya Bankası, Ukrayna Enerji Sistemine kapsamlı yatırıma hazırlanıyor

9 Haziran 2021

Comments

Off
 Haziran 9, 2021
 Off

Ukrayna, enerji sisteminin iyileştirilmesine yönelik, PJSC Ukrhydroenergo’nun yatırım projesinin uygulanması için Dünya Bankası ile yürütülen 211 milyon dolarlık kredi müzakerelerini başarıyla tamamladı.
Enerji Bakanlığı basın servisi tarafından yapılan açıklama “Müzakere sürecini resmen tamamladık ve bir müzakere protokolü imzaladık. Projenin uygulanması, Ukrayna enerji sisteminin güvenirliğini artırmaya, Avrupa ağları ile senkronize çalışma gerekliliklerini ve sera gazı emisyonlarını azaltma alanındaki uluslararası yükümlülükleri karşılamaya katkıda bulunacaktır ifadeleri kullanıldı.

Proje ile, Ukrayna – Enerji ağının Avrupa ile entegrasyonu için gereken istikrarının arttırılması ve elektrik üretimi için hibrit sistemlerin kurulması” Ukrhidroenergo projesi çerçevesinde 177 milyon dolar çekilmesi planlanıyor.

Proje Kanevskaya HES, Kremenchugskaya HES ve Sredneprovskaya HES’de 197 MW kapasiteli enerji depolama sistemlerinin kurulmasını da kapsıyor.

Kredi ile Ukrayna’nın birleşik enerji sisteminin güvenilir ve istikrarlı işleyişi, operasyonel güvenlik ve elektrik enerjisi kalitesine uygunluğu sağlaması hedefleniyor.
https://news.finance.ua/ru/news/-/494526/vsemirnyj-bank-investiruet-v-ukrainskuyu-energosistemu-211-millionov.

Comments are closed.