Log In
Logout Log In
  Search

Devlet Başkanı; 'Donbass'ta alternatif iki havaalanı inşa edilecek'

1 Ekim 2021

Comments

Off
 Ekim 1, 2021
 Off

Ukrayna, ülkenin doğusunda iki yeni havaalanı inşa etmeyi planlıyor

Devlet Başkanlığı Ofisi  basın servisinden yapılan açıklamaya göre, Başkan Volodymyr Zelenskiy  Truskavets’te yaptığı açıklamada, iki yeni havaalanının, Donetsk ve Lugansk şehirlerindeki havaalanlarına geçici olarak alternatif olacağını söyledi.

Birçok yatırımcının ülkenin doğusunda ‘bir savaş olduğu’ konusunda endişeli olduğunu ifade eden Zelenskiy, ‘devletin geliştiğini göstermek gerekiyor. Bu nedenle, Donbass’ta (Donetsk ve Lugansk bölgeleri kasteliyor) altyapı inşa ediliyor. Geçici olarak işgal edilen bölgelerdeki insanlar farkı görsün diye bu yapılıyor” diye konuştu.

Zelenskiy, özellikle Donbass’ta geçici olarak işgal altındaki Donetsk ve Lugansk’taki havalimanlarına,  geçici bir alternatif olacak iki havalimanı daha inşa edilmesinin planlandığını söyledi.

Mariupol ile hava iletişimi sağlayacak havaalanı için bir yerin zaten bulunduğunu kaydeden Devlet Başkanı ‘güvenlik sorunu nedeniyle şehirde bir havaalanı inşa etmek imkansız.’ diye konuştu.

Donbass bağlamında Zelenskiy, bilgi güvenliği ve düşman propagandasına karşı mücadele konusunun önemine de dikkat çekti.

“Bugün, Ukrayna’daki gerçek durum hakkında yurtdışında yayın yapacak olan Ukrayna kanalı temelinde uluslararası bir kanal oluşturmak için, Avrupa Birliği ülkeleriyle görüşüyoruz. Bu, Rus dezenformasyonuna karşı bir mücadeledir ” ifadelerini kullandı.

https://news.finance.ua/ru/news/-/501411/ukraina-planiruet-postroit-na-donbasse-dva-novyh-aeroporta

Comments are closed.