Log In
Logout Log In
  Search

DEIK Interconnected Business Series: Türkiye-Ukrayna

11 Ağustos 2020

Comments

Off
 Ağustos 11, 2020
 Off
Category Duyurular

DEİK tarafından gerçekleştirilen “Interconnected Business Series” online etkinlikler dizisi kapsamında, 20 Ağustos 2020, Perşembe günü Türkiye saati ile 14:00 – 16:00 saatleri arasında Türkiye-Ukrayna Ticari ve Ekonomik İşbirliği toplantısı düzenlenecektir.

Türkiye – Ukrayna İş Konseyi muhatap kuruluşumuz olan Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde ve DEİK Başkanı Sayın Nail Olpak, T.C. Kiev Büyükelçisi Sayın Yağmur Ahmet Güldere, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Sayın Andrii Sybiha, Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Gennadiy Chyzhykov, T.C. Ticaret Bakanlığı, Ukrayna Ekonomi, Ticaret ve Tarım Kalkınma Bakanlığı, Ukrayna Yatırımların Teşviki Ofisi “UkraineInvest” ve diğer resmi kurum yetkililerin katılımları ile yapılması planlanan toplantıda ülkelerimiz arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinin durumu ve potansiyel gelişme alanları, Serbest Ticaret Anlaşması (STA) süreci, Ukrayna’da özelleştirme ve toprak reformu ve stratejik sektörlerde işbirliği fırsatları masaya yatırılacaktır.

Program çerçevesinde, Türk ve Ukrayna özel sektör temsilcilerinin firma/ürün tanıtımı yapmaları ve işbirliği projelerini sunmalarına olanak sağlayacak enerji, tarım ve gıda sanayii ve altyapı projeleri konulu üç farklı oturumun eş zamanlı olarak düzenlenmesi öngörülmektedir.

Bahse konu oturumlara katılmak isteyen firmalarımızın kayıt formunda ilgili bölümü doldurmaları gerekmektedir. Her oturum için bağlantı adresi farklı olup, kayıt sırasında belirtilen e-posta adreslerine ayrıca gönderilecektir.

Toplantı sırasında simultane tercüme hizmeti sağlanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için DEİK Avrasya Bölge Konseyleri ile (Elnur Osmanov, E-posta: eosmanov@deik.org.tr, Tel: 0212 339 50 67) iletişime geçilebilir.

Time: Aug 20, 2020 02:00 PM in Istanbul

PROGRAM

Comments are closed.