Log In
Logout Log In
  Search

Bilimler Akademisi, 'ülke dışında en az 3 milyon Ukraynalı göçmen yaşıyor

21 Temmuz 2021

Comments

Off
 Temmuz 21, 2021
 Off

Ulusal Bilimler Akademisi (NAS – HAH) Ukraynalı göçmenlerin sayısını açıkladı.

Korrespondent’in haberine göre, NAS bünyesindeki  Demografi ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü müdürü Ella Libanova, 3 ile 5 milyon arasında Ukraynalının ülke dışında göçmen olarak yaşadığını söyledi.

Ukrayna 30 Forumu’nda konuşan Libanova, göçün sadece belirli gelir hedefleri nedeniyle gerçekleşmediğine, bölgeler arasındaki eşitsizliğin de göçün nedenleri arasında olduğunu ifade etti.

‘Kaderlerini burada görmüyorlar’

‘Gidenler kaderlerini bu ülkede görmüyorlar’ diye konuşan Ella Libanova,  “İnsanlarımızın sadece düşük maaşlar nedeniyle gittiği görüşüne  katılmıyorum, öyle diyorlar. Ama onlarla derinlemesine görüşmeler yapmaya başladığınızda, insanların sadece bu ülkedeki kaderlerini görmedikleri için gittiğini anlıyorsunuz. , Ukrayna’nın geleceğini görmüyorlar. Ukrayna’nın Polonya veya Çek Cumhuriyeti gibi bir ülke olabileceğini görmüyorlar “diye konuştu.

Polonya’daki Ukraynalı göçmen sayısı 1.5 milyona ulaştı

Forum sırasında bir konuşma yapan, Ukrayna’nın Polonya Büyükelçisi Andriy Deshchytsa ise, şu anda Polonya’da yaklaşık 1,5 milyon Ukraynalının çalıştığını söyledi. Polonyalı Büyükelçi,  2014’ten bu yana, Polonya’daki Ukraynalı göçmen işçi sayısının iki – üç katına çıktığına dikkati çekti.

https://korrespondent.net/ukraine/4378630-v-nan-otsenyly-kolychestvo-ukraynskykh-myhrantov

Comments are closed.