Log In
Logout Log In
  Search

Zelenski: "Türk iş dünyasını Ukrayna'ya davet etmek istiyorum, birlikte büyüyelim'

8 Ağustos 2019

Comments

Off
 Ağustos 8, 2019
 Off

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenski, “Türk iş dünyasını Ukrayna’ya memnuniyetle davet etmek istiyorum. Ukrayna’da rahat çalışabilmeniz için şahsım adına size garanti verebilirim. Birlikte büyüyelim.” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 11. Büyükelçiler Konferansı kapsamında Ankara’da bulunan Zelenski, baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Türkiye’yi, iyi komşu, samimi dost ve önemli stratejik ortak olarak niteleyen Zelenski, Türkiye ile ilişkilere büyük önem verdiklerini dile getirdi.

Zelenski, “Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğü konusunda değişmeyen destekleriniz için huzurunuzda size teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu.

Ekonomi ve ticaret alanındaki reformlarla, Ukrayna’yı yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline getirmek istediklerini belirten Zelenski, “Türk iş dünyasını Ukrayna’ya memnuniyetle davet etmek istiyorum. Ukrayna’da rahat çalışabilmeniz için şahsım adına size garanti verebilirim. Birlikte büyüyelim.” ifadelerini kullandı.
Haberler.com/AA

Comments are closed.