Log In
Logout Log In
  Search

Ukrayna Altyapı Bakanlığı Taşıyıcılarına İpek Yolunda Yeni Bir Alternatif  Sunuyor

11 Ocak 2016

Comments

Off
 Ocak 11, 2016
 Off

 

Ukrayna Alt Yapı Bakanlığı ;İlicevsk’den konteynır trenini ,15 Ocak 2016  deneme seferiyle Hazar denizi  ve  Karadeniz üzerinden Ukrayna,Gürcistan,Azerbaycan,Kazakistan ve Çin olarak yollayacak.

Bu  rota, doğu yönünde Rusya topraklarını atlayarak ipek yolunun trafik akışını yönlendirme anlamında bir  alternatif olacaktır.

Geleneksel kara yoluna kıyasla rekabetçi olabilmek için Karadeniz ve Hazar denizleri ;İlicevsk-Batum ve Alyat-Aktau limanlarını kapsamaktadır.

Altyapı Bakanlığı,Ukrzaliznaytsia ve Trans Hazar Uluslararası taşımacılık yolunun Kordinasyon Komitesinin  çalışmasını düzenlemek  trenlerin çalışmalarını organize edebilmek adına 2015 yılında hatrı sayılır derecede  zor bir yıl geçirdi.Büyük İpek Yolundaki bu yeni rota Ukrayna’nın dahil olduğu Ukrayna-Çin arısındaki protokole kaydedildi.

15 Ocak  2016 da yapılacak olan deneme seferiyle Orta Asya ülkelerine Ukrayna mallarının taşınmasında farklı bir alternatiflik getirilmiş olacak ve bu seferleri  20 ‘şer vagondan oluşan konteynır trenleri sağlayacak.

Altyapı Bakanlığı Ukrzaliznaystsia ile birlikte kendi toprakları üzerinden Rusya Federasyonuna verilen malların transitini durdurmak için doğu yönünde yeni alternatifler oluşturacak ve kargo akışını yönlendirmek için çalışmalarına devam edecektir.

www.kmu.gov.ua

Comments are closed.