Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB'in sponsor olduğu resim yarışmasında dereceye giren eserler Büyükelçilikte sergileniyor

10 Eylül 2018

Comments

8
 Eylül 10, 2018
 8
Category TUSİB Haberleri

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği’nin (TUSİB) desteği ile düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren eserler Kiev Büyükelçiliği’nde sergileniyor.

Kuşadası Belediyesi ve Ukrayna’da bulunan Hayatın Renkleri (Barvi Jittya) isimli sanat ve hayır kuruluşu tarafından, Kiev Büyükelçiliği ve Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği’nin (TUSİB) desteği ile düzenlenen resim yarışmasında dereceye kalan eserler Kiev Büyükelçiliği’nde sergilenmeye başladı.

Büyükelçilik binasında 6 Eylül Perşembe günü düzenlenen kokteyle, TUSİB Yönetim kurulunu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mete Karaer, TİKA Ukrayna Koordinatörü Hacı Bayram Bolat, Yunus Emre Enstitüsü Müdür Ender Korkmaz’ın yanı sıra, GO Barvi Zhittya isimli kuruluşun yöneticileri Oleg & Lidiya Goncharenko, ressamlar, gazeteciler ve işadamları da katıldılar.

Ukraynalı sanatçıların Türkiye konulu çalışmalarından 20’sinin sergilendiği büyükelçilikteki serginin açılış konuşmasını yapan Kiev Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Berat Yıldız, ’70 Ukraynalı sanatçının yaklaşık 150 çalışması Hayatın Renkleri ve Kuşadası Belediyesi’nin ortak organizasyonu çerçevesinde sergilendi. Bugün ise dereceye giren en iyi 20 eseri sergiliyoruz’ diye konuştu. Yıldız, serginin düzenlenmesinde destek olan TUSİB’e teşekkür etti.

Sergide bir konuşma yapan Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Ukrayna ile Türkiye arasındaki ilişkilerin ilerlediği bir dönemde, sanatın değerinin bazen ihmal edilebildiğini söyledi.

Hayatın Renkleri platformuna ve serginin düzenlenmesine destek olan kurum ve kişilere teşekkür eden Büyükelçi Tezel, ‘bizim bir sloganımız var, ”daha çok Türkiye Ukrayna’da görülsün, daha çok Ukrayna Türkiye’de görülsün”, bu sergi bu slogana tam olarak uyuyor diye konuştu.

Yarışma ile ilgili olarak TUSİB web’e konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mete Karaer ise, ‘TUSİB olarak ülkemizi tanıtan; Ukrayna ve Türkiye’yi yakınlaştıran böyle bir projeye destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu proje ülkemizi Ukraynalıların gözünden anlatması yönüyle de ayrı bir öneme sahip. Birlik olarak sanatsal projelere olan desteğimiz devam edecektir’ dedi.

Kiev Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ile Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği’nin (TUSİB) desteğiyle Kiev’de düzenlenen ‘Ukrayna’da Türkiye’ konulu resim sergisi 10 Ağustos’da Ukrayna Sanatçılar Evi’nde açılmıştı.

Açılışa Kültür ve Tanıtma Ataşesi Berat Yıldız, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, ressam Bedri Baykam ile TUSİB Yönetim Kurulu üyeleri katılmışlardı.

19 Ağustos’a kadar Ukrayna Sanat Evi’nde sergilenen çalışmalar; ressamlar Bedri Baykam ve Ziya Gürel’in de aralarında bulunduğu jüri tarafından değerlendirilmişti. Seçilen eserler ise dünden itibaren Kiev Büyükelçiliği’nde sergilenmeye başlandı.

Juri tarafından birinci, ikinci ve üçüncü seçilen resimleri çizen ressamlar Kuşadası Belediyesi’nin davetlisi olarak bu tatile gidecek.

8 responses on “TUSİB’in sponsor olduğu resim yarışmasında dereceye giren eserler Büyükelçilikte sergileniyor

  1. cialis canada http://cialisvi.com/

    You have made your stand very clearly..

Bir cevap yazın