Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB Yönetim Kurulu üyesi Zafer Özbay Antimonopol Komitesi Kamu Konseyi'ne seçildi

27 Şubat 2019

Comments

1
 Şubat 27, 2019
 1
Category TUSİB Haberleri

TUSİB Yönetim Kurulu üyesi Zafer Özbay Antimonopol Komitesi Kamu Konseyine seçildi

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) Yönetim Kurulu üyesi Zafer Özbay, Ukrayna Anti Monopol Komitesi Kamu Konseyi’ne seçildi.

Zafer Özbay, 26 Şubat Salı günü gerçekleşen seçimler sonucunda, bir kez daha Ukrayna Anti Monopol Komitesi Kamu Konseyi üyeliğine seçildi.

Sadece sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin girebildiği Antimonopol Komitesi Kamu Konseyi, devletin rekabet politikasının sürdürülmesine yönelik faaliyetlerde bulunuyor.

Bu göreve ikinci kez seçilen Yönetim Kurulu üyesi Zafer Özbay,  geçen iki yıl içinde Kamu Konseyi’nin çalışmalarına aktif olarak katılmış, Anti Monopol Komitesi tarafından hazırlanan ‘Haksız Rekabete Karşı Korunması Hakkında’ yasa tasarısının hazırlanması süreçleride görüş ve önerilerini belirtmiştir.

Özbay, ilgili kanunun 15-1’inci Maddesi hükümlerinin uygulanmasına yönelik metodolojik desteğin geliştirilmesi; telekomünikasyon pazarıda gözlenen haksız rekabeti önüne geçilmesine yönelik önerilerde bulunurken, Antimonopol Komitesi Kamu Konseyi’ndeki tek Türk temsilci olarak Türk iş dünyasını temsil etmektedir.

Ukrayna’nın etkin kamu kuruluşlarından biri olan Antiomonopl Komitesi, aralarında haksız rekabetin önlenmesinin de bulunduğu bir çok konuda kararlar alıyor.

Sayın Özbay’ı içtenlikle kutluyor, bu zorlu görevde kendisine başarılar diliyoruz.

Kaynak kullanımlarında: ‘Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği – www.tusib.org’ ibaresini kullanınız.

One response on “TUSİB Yönetim Kurulu üyesi Zafer Özbay Antimonopol Komitesi Kamu Konseyi’ne seçildi

  1. […] Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSIB) web sitesi […]