Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB Yönetim Kurulu üyeleri, Büyükelçi Yağmur Ahmet Güldere'yi ziyaret etti

18 Ocak 2019

Comments

Off
 Ocak 18, 2019
 Off
Category TUSİB Haberleri

Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, TUSİB Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) Yönetim Kurulu üyeleri, Kiev Büyükelçi Yağmur Ahmet Güldere’ye hoşgeldin ziyaretinde bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Mete Karaer’in başkanlığındaki heyete, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zafer Özbay ile Yönetim Kurulu üyeleri Can Uğurlucan, Onur Dural ve Selami Güner katıldılar.

Kiev Ticaret Müşaviri Haydar Koçak’ın da hazır bulunduğu ziyarette, iki ülke arasında süregelen STA görüşmelerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu,  iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler ve yatırım imkanları değerlendirildi.

Görüşmede, TUSİB’in kuruluşu ve faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Başkan Mete Karaer, birliğin 2019 yılındaki etkinlikleri ve projeleri hakkında bilgiler aktardı.

Toplantıya katılan TUSİB Yönetim Kurulu üyeleri ise sektörlerine ilişkin bilgiler verdiler, Ukrayna’nın yatırım iklimi ve iş dünyasının içinde bulunduğu durum hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükelçi Yağmur Ahmet Güldere ise, Ukrayna’da iş yapan Türk işadamlarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yardımcı olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Güldere, sivil toplum kuruluşlarının Türkiye ile Ukrayna arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerde önemli bir rol oynadığının altını çizdi.

Ziyaret fotoğraf çekimi ile sonra erdi

 

Comments are closed.