Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB üyesi Türk Hava Yolları'nın Harkiv ofisi açıldı

27 Haziran 2018

Comments

Off
 Haziran 27, 2018
 Off

Türk Hava Yolları’nın Ukrayna’nın Kharkiv şehrindeki ofisi törenle açıldı.

Pavlovksya 2 adresindeki ofisin açılışı 21 Haziran Perşembe günü gerçekleşti.

Açılışa, Türkiye Cumhuriyeti Harkiv Fahri Konsolosu Volodymyr Beliy, Harkiv Belediye Başkan Yardımcısı İgor Terekhov, Harkiv Valiliği Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Direktörü Andriy Kolos ile Türk Hava Yolları Doğu Avrupa ve Balkanlar Satış Başkan Yardımcısı Emre Menevşe ve işadamı Zeki Aşkar ve konuklar katıldı.

Açılış törenine bir konuşma yapan Emre Menevşe, Türk Hava Yolları’nın Kharkiv şehrine ilk seferini 30 Mart’ta gerçekleştirdiğini hatırlattığı konuşmasında, Kharkiv’in Ukrayna’nın en fazla nüfusa sahip şehirlerinden biri olarak Türk Hava Yolları için önemli olduğunu söyledi.

Temel hedeflerinin, Kharkiv’den dünyanın 300 şehrine uçuş yapabilecek yolcuların beklentilerini karşılamak olduğunu ifade eden Menevşe, ‘şehir yönetimine sürekli destekleri ve başarılı işbirliği için teşekkür ederim’ dedi.

Açılışta bir konuşma yapan Harkiv Belediye Başkan Yardımcısı İgor Terekhov ise, Türk Hava Yolları’nın, Harkiv seferlerine başladığı günden itibaren 800 sefer düzenlediğini ve 100 binden fazla yolcu taşıdığını söyledi.

Türk Hava Yolları’nın Harkiv’de ofis açmasının kendileri için önemli olduğunu kaydeden Terekhov, ‘bugün hava yolu şirketi (Türk Hava Yolları), çok sayıda yolcuya hizmet veriyor ve en önemlisi Harkivliler Türk Hava Yolları’nın sunduğu konforlu hizmeti taktir ediyorlar. Türk Hava Yolları, halkımız, yatırımcılar, Kharkiv’e gelen turistler için bir kolaylıktır. Hepinize işlerinizde başarılar ve işbirliğinin devamını dilerim’ dedi.

Törende bir konuşma yapan Türk Hava Yolları Harkiv Müdürü Alper Kaşıkçı ise, Türk Hava Yolları’nın Harkiv temsilciliğini, Harkiv şehri sakinlerini kaplerinde önemli bir yer edineceğini umduğunu söyledi.

1 Nisan 2008’de Star Alliance üyesi olan Türk Hava Yolları, geçtiğimiz ay Kiev seferlerinin 25. yılını kutladı.

Ukraynalıların en fazla tercih ettikleri yabancı hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları, Kiev, Odesa, Lviv, Kherson, Kharkiv ve Zaporoje şehirlerine haftada 60’tan fazla sefer gerçekleştiriyor.

Comments are closed.