Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB üyesi THY Kiev'e seferlerinin 25. yıl dönümünü kutladı

26 Nisan 2018

Comments

Off
 Nisan 26, 2018
 Off

TUSİB üyesi Türk Hava Yolları (THY) Kiev’e düzenlediği uçuşların 25. yıl dönümünü, Boryspil Havaalanı’nda düzenlenen törenle kutladı.

Türkiye Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, THY Doğu Avrupa ve Balkanlar Satış Başkan Yardımcısı Emre Menevşe, THY Kiev Müdürü Dinçer Sayıcı, Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı Turizm ve Tatil Dairesi Müdürü Oksana Serdyuk ile Borypsil Havaalanı Genel Müdürü Yardımcısı Yevgeniy Dıhne’nin katıldığı tören öncesi, Türk Hava Yolları uçağı için özel bir gösteri gerçekleştirildi.

Aprona giren uçağın, yangın söndürme araçları tarafından su sıkılarak selamlandığı törende ilk konuşmayı Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel yaptı.

‘Türk Hava Yolları’ın 25. yılını hep birlikte kutluyor. Büyük memnuniyet duyuyorum’ diyerek konuşmasına başlayan Yönet Can Tezel, Türkiye’nin Ukrayna’yı tanıyan ilk ülkelrden biri olduğunu, tanımadan kısa bir süre sonra da THY seferlerinin başladığını söyledi.

‘THY dendiği zaman aklıma sadece bir hava yolu şirketi gelmiyor. Bunu ötesinde bir anlam ifade ediyor. THY sadece bir şirket değil, hizmet ve kalite kültürünü de temsil ediyor’ diyen Büyükelçi Tezel şunları söyledi:

‘Ukraynalı dostlarımız, siyasetçiler, bakanlar işadamları, turistler THY beğendiklerini ve tercih ettiklerini söylediklerinde bir büyükelçi olarak gurur duyuyorum. Ancak THY bugün bir dünya markasıdır. THY yönetiminin verdiği bu stratejik ve doğru kararlardan biri de Ukrayna’ya gelmekti. Biliyorum ki Türk Hava Yolları Ukrayna’yı sadece bir dış pazar olarak görmüyor, birlikte çalışılabilecek, birlikte büyünebilecek bir partner olarak görüyor. Biliyoruz ki THY’nin dünya çapında büyüme potansiyeli var. Benim tercihim THY’nin bu potansiyeli Ukrayna’da da kullanması, Ukrayna’da da büyümesi yönündedir. Ukrayna’yı sadece bir pazar olarak görmemek, Türk devletinin de Ukrayna ile politikası ile bire bir örtüşüyor. Ukraynalı dostlarımızla birlikte STA imzalamayı umut ediyoruz. İmzalandığı zaman iki yöndeki trafiğe olan ihtiyaç artacak. THY’nin Ukrayna’yı; Türkiye ve dünya ile buluşturma rolü daha iyi anlaşılacaktır. Bu duygularla bu faaliyeti düzenleyen ve beni çağırdan THY ekibine çok teşekkür ediyorum. 25 yılı tebrik ediyorum’

Törende bir konuşma yapan Türk Hava Yolları Kiev Müdürü Dinçer Sayıcı ise  ilk uçuşun 1993 yılında gerçekleştirildiğini hatırlattığı konuşmasında ‘geçen sürede bir çok dönüm noktası yaşadık. En önemlisi Kieve son iki yıldır geniş gövdeli uçaklarımızla uçmak oldu.’ diye konuştu.

Ukrayna’daki destinasyon sayısını arttırdıklarının altını çizen Dinçer Sayıcı şunları söyledi:

‘Destinasyon sayısı bakımından, pazardaki en büyük yabancı hava yolu şirketiyiz. Ukrayna’ya yaptığımız yatırımlar ile uçtuğumuz şehirlerdeki turizm ve iş gücüne katkı sağlamaktan dolayı büyük mutluluk ve gurur durmaktayız. Ukrayna’nın gelişimine paralel olarak Boryspil havaalanı da 25 yılda büyük bir ilerleme kaydederek, her geçen Ukrayna’yı dünyaya bağlayan bir alana dönüşmüştür. Bizler THY olarak bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Ukrayna’daki tüm havaalanlarının gelişimine katkı sağlayacağımızı bir kez daha yinelemek isteriz. Yolcu sayısımızı 2017’de yüzde 15’lik bir büyüme gerçekleştirdik.Ukrayna turizmine katkı sağlamakla birlikte, Ukraynalı yatırımcılara dünya genelinde fırsatlara ulaşmalarında katkıda bulunmaktayız. Önümüzdeki yıllarda bu büyümeyi sürdürerek, hizmet kalitemizi daha çok yolcuya sunmak düşüncesindeyiz.’

Tören, THY’nin 25. yılı için özel olarak hazırlanan pastanın kesilmesi ile sona erdi.

Türk  Hava Yolları , Ukrayna genelinde Kiev, Odesa, Lviv, Kherson, Kharkiv ve Zaporoje şehirlerine toplam 61 sefer gerçekleştiyor.

Comments are closed.