Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB üyesi Günsel Group, Avrupa'nın en popüler taşımacılık şirketlerinden FlixBus ile işbirliğine başladı

21 Ağustos 2019

Comments

Off
 Ağustos 21, 2019
 Off

TUSİB üyesi Günsel Group, Avrupa’nın en popüler taşımacılık şirketlerinden FlixBus ile işbirliğine başladı

TUSİB üyesi Günsel Group, Ukrayna ile Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ni otobüs hatları ile birleştiriyor.

Günsel Group ile FlixBus arsaındaki işbirliği nedeniyle, Kiev’deki PinchukArtCentre’da bir basın toplantısı düzenlendi.

Ukrayna Altyapı Bakanı Volodymyr Omelyan’ın da katıldığı toplantıda, Günsel Group’u temsilen Genel Müdür Zeki Koçak ile FlixBus İcra Direktörü Mihal Leman ile Ukraynalı basın mensupları ve sektör temsilcileri hazır bulundular.

Ukrayna ile Polonya ve Çek Cumhuriyeti arasında ortak seferler

13 Ağustos’ta düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Günsel Group Genel Müdürü Zeki Koçak, iki şirket arasındaki işbirliğinin 19 Ağustos’ta başlayacağını söyledi.

Polonya (Varşova-Vrotslav) ile Çek Cumhuriyeti’ni (Prag) kapsayacak işbirliği çerçevesinde, her gün Kiev’den Varşova’ya, haftada üç gün Kiev’den (Jitomir, Rovno, Lviv, Krakov ve Katovitse üzerinden) Vrotslav’a ve haftada üç gün Kiev’den (Jitomir, Rovno, Lviv, Gradets, Karlove üzerinden) Prag’a seferler düzenleneceğini kaydetti.

Basın toplantısında söz alan FlixBus İcra Direktörü Mihal Leman ise, ‘Üç şehiri birleştirmek istedik. Aynı şekilde Lviv ve Jitomir şehirlerini uluslararası ağa katmayı planlıyoruz. Bu şekilde yolcular sadece bir kez aktarma yaparak, Avrupa’nın bir çok şehrini görebilecekler’ dedi.

İki şirket arasındaki işbirliği çerçevesinde, Ukrayna ile Avrupa’daki bir çok şehirin de birbirine bağlanması planlanıyor.

Kaynak kullanımlarında Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (Tusib.org) ibaresini ekleyiniz.

GUNSEL GROUP

 

Comments are closed.