Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB, 29 Ekim Cumhuriyet resepsiyonuna katıldı

31 Ekim 2018

Comments

0
 Ekim 31, 2018
 0
Category TUSİB Haberleri

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) üyesi işadamları Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümü nedeniyle düzenlenen resepsiyona katıldılar.

TUSİB Yönetim Kurulu üyeleri ve birlik üyesi işadamlarının katıldığı resepsiyon Kiev’de Hilton Otel’de düzenlendi.

Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel’in ev sahipliğinde gerçekleşen ve Ukrayna Başbakan Yardımcısı Ekonomi Bakanı Stepan Kubiv’in katıldığı resepsiyon, Ukraynalı ve Türk konukları yanı sıra, Ukrayna’daki yabancı misyon şefleri ve akademisyenleri bir araya getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yayınlayan TUSİB Başkanı Mete Karaer şunları söyledi:

‘Ulusal bağımsızlığımızı kazanabilmek için girişilen büyük bir mücadele sonunda elde ettiğimiz Cumhuriyet’imizin ilan edilişinin bu yıl 95. yılını kutlamanın kıvancını yaşıyoruz.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” dediği ve gücünü milletten alan Cumhuriyetimiz; Atatürk’ün önderliğinde insanüstü fedakârlıklarla kazanılan istiklal mücadelesinin ardından kurulmuştur.

Çağdaş Türkiye’nin temelini oluşturan Cumhuriyet milletimize; ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantıda görülmemiş bir dinamizm kazandırmıştır.

Cumhuriyetin ilelebet yaşamasını isteyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister” diyerek, Cumhuriyeti gelecek kuşaklara emanet etmiştir.

Türk milletine çağdaş uygarlık hedefini gösteren ve bu hedefe yönelik bir devlet ve toplum yapısının temelini hazırlayan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını minnetle anıyor ve Kiev de yaşayan tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.’

Bir cevap yazın