Log In
Logout Log In
  Search

TÜRKİYE ÜRETİCİLERİ MALIN KALİTESİ İLE UKRAYNA PAZARINI KAZANIYORLAR

27 Nisan 2017

Comments

Off
 Nisan 27, 2017
 Off
Category Uncategorized

TÜRKİYE ÜRETİCİLERİ MALIN KALİTESİ İLE UKRAYNA PAZARINI KAZANIYORLAR

lamp83_4Granit seramik alanında Dünya’nın önde gelen markalarından Seranit’in Ukrayna distribütörü Sep Compnay’nin Başkanı Sezai Parlak ile yatırımlar, şirket faaliyetlerin genişlenmesi ve Lamp83 Aydınlatma Ürünleri firması ile yaptıkları distribütörlük antlaşması hakkında görüştük.

Müşteriye çözüm ortağı sağlanmasında Türk hizmet deneyimini kullanarakSep Company Ukrayna’da pek çok AVM ve konut projesinde yıllardır tercih edilen porselen karo ürünlerinin yanında artık aydınlatma ürünleri de tedarik edecek.

TUSIB:  Sep Ukrayna Firması’nın faaliyetleri ve bugün gelmiş olduğu nokta hakkında bilgi verebilir misiniz?

Sezai Parlak: Sep Ukrayna Firması, 1994 yılında kurulmuş olup, 2003 yılının Mayıs ayında Seranit ile imzaladığı distribütörlük anlaşması çerçevesinde, Seranit’in Ukrayna’daki yetkili distribütörü oldu. Ukrayna’da, binaların dış cepheleri ve alışveriş merkezlerine yönelik olarak, granit seramik, porselen seramik satışı gerçekleştiriyoruz. Firmamızın bütün faaliyetleri ISO kalite standarlarını karşılamaktadır.

TUSIB:  Lamp83 firması ile yaptığınız distibütörlük antlaması ile aydınlatma sektörüne de giriş yapıyorsunuz. Bu iş kolundaki beklentileriniz ve hedefleriniz nelerdir?2

Sezai Parlak: Ukrayna hızlı gelişiyor, her alanda modernizasyon görüyoruzö ve business bunu takip etmelidir. LED teknolojisinin gelişmesi ile birlikte halojen, florasan, akkor lambalar yerlerini Led ürünlere bırakmaya başladı. Bu değişime yanıt veremek için  harekete geçtik ve Lamp83 ile bir ortaklık kurduk.

Lamp83 firması 1963 yılından beri aydınlatma üzerine faaliyette bulunan köklü bir firmadır. Hali hazırda Almanya başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesine ihraacat gerçekleştirmektedir.

1Türkiye’de ve dünyada Adidas, Nike, Lacoste, Colins, Beko, Samsung ve Turkcell gibi pek çok firma tarafından mağazaları için tercih edilmektedir, bunun yanı sıra pek çok AVM, otel ve konut projesinde de ürünlerimiz kullanılıyor. Amacımız müşterimize ve ortaklarımıza en iyişi teklif etmek, Lamp83 kalitesini Ukrayna’lı dostlarımıza taşıyabilmek, piyasadaki mevcut ürünlerin kalitesi göz önüne alınırsa yolumuzun açık olduğunu söyleyebiliriz.

TUSİB:  Lamp83 ürünlerinden bahseder misiniz bizlere?

Sezai Parlak: Öncelikle Lamp83 ürünlerinin ana amacı doğru aydınlatmadır. Amacımız insan gözünü yormayan ve doğru aydınlık seviyesi sağlayacak çözümler sunabilmek. Doğru aydınlatma sağlamak için fabrikanın proje departmanında müşterimizin ihtiyacı olan ışıklandırma sistemi projelendirilmektedir.

İhtiyaç dorultusunda projede lineer, sıva altı, sıva üstü veya projektör gibi ürünlerimizden kullanılabilir.

Ayrıca fabirkada yapılan projelendirme sayesinde rakiplerimizden %40 daha az ürünle doğru ışıklandırmayı sağladığımızı söyleyebilirim.

TUSİB:  Bu güzel sohbet için teşekkür ederim, aydınlatma pazarında da başarılarınızın devamını dilerim.

Lamp_83_yeni_fabrika_800px_01

Comments are closed.