Log In
Logout Log In
  Search

Türk ve Ukrayna iş çevreleri TUSİB'inorganizasyonunda buluştu

27 Eylül 2019

Comments

1
 Eylül 27, 2019
 1

Ukrayna’daki Türk yatırımcı, sanayici ve işadamları ile Ukrayna iş çevreleri Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) tarafından düzenlenen ‘Türk İş Dünyası Buluşmaları’ isimli etkinlikte bir araya geldi.

 

TUSİB üyesi olan kurum ve kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra, TUSİB’e üye olmayan işadamları, uluslararası organizasyonların temsilcileri, Ukrayna’nın farkı kurumlarına danışmanlık yapan profesyoneller ve basın kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı etkinlik, TUSİB üyesi ‘Dash Group’ zinciri bünyesindeki ‘Fish Dash’ restoranında düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Ukrayna Özel Gözlem Misyonu (ÖGM) Başkanı Büyükelçi Halit Çevik, Kiev Büyükelçiliği Müsteşarı Buket Kabakçı, İkinci Katip Baran Türkmen ve DEİK Türkiye Ukrayna İş Konseyi Başkanı Rasim Bekmezci’nin de iştirak ettikleri ‘Türk İş Dünyası Buluşmaları”nın açılış konuşmasını TUSİB Başkanı Zafer Özbay gerçekleştirdi.

Katılan tüm konuklara teşekkür eden Zafer Özbay, Türk ve Ukrayna iş çevrelerini bir araya getirmenin kendileri için büyük bir kazanım olduğunu kaydetti.

Başkan Özbay, etkinliğe sağlanan geniş katılımın mutluluk verici olduğunu söylerken, Türk iş dünyasının yeni simalarının ‘Türk İş Dünyası Buluşmaları’ toplantısında görmekten memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.

TUSİB’in amaçlarından birinin de Türk ve Ukrayna iş çevrelerini buluşturmak olduğunun atlını çizen Zafer Özbay, ‘Ukraynalı şirketlerin temsilcilerinin yanı sıra, Ukrayna’nın farkı kurumlarına danışmanlık yapan profesyonelleri aramızda görmekten mutluyuz, bu tür etkinlikleri zaman zaman düzenleyeceğiz’ diye konuştu.

Özbay, etkinliğe teşriflerinden ötürü Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere’ye de ayrıca teşekkür etti.

TUSİB Başkanı Zafer Özbay’ın ardından söz alan Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Ukrayna’daki Türk iş dünyasının her geçen gün güçlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, Türkiye ile Ukrayna’nın gelişen ilişkilerinin iş dünyasına da yansımakta olduğunu söyledi.

Büyükelçi Güldere, iki ülkenin farklı alanlarda işbirliği adımları atmaya devam edeceğini kaydederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın gelecekte Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Toplantısı için Ukrayna’ya geleceğini söyledi.

Büyükelçi Yağmur Ahmet Güldere, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Ukrayna Özel Gözlem Misyonu (ÖGM) Başkanı Büyükelçi Halit Çevik’in salonda bulunduğunu ifade ederken, ‘bu güzel organizasyon için TUSİB’e teşekkür ederim’ diye konuştu.

PHOTOS

One response on “Türk ve Ukrayna iş çevreleri TUSİB’inorganizasyonunda buluştu