Log In
Logout Log In
  Search

TUSİB Yönetim Kurulu üyeleri Ukrayna Sanayiciler ve Girişimciler Birliği'ni ziyaret etti

17 Eylül 2018

Comments

5
 Eylül 17, 2018
 5
Category TUSİB Haberleri

TUSİB Yönetim Kurulu üyeleri, Ukrayna’nın en büyük işadamları örgütlerinden Ukrayna Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’ni (USPP) ziyaret etti.

TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mete Karaer,  Yönetim Kurulu üyeleri Selami Güner ve Onur Dural; TUSİB Yönetim Kurulu adına USPP yönetimine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Yardımcısı Konstantin Mihailoviç Marçuk’la bir araya gelen TUSİB heyetinin ziyareti sırasında  İki kuruluşun önümüzdeki dönemde planlaladığı ortak projeler için görüş alışverişinde bulunulurken, USPP ile daha yakın işbirliği için atılması gereken adımlar değerlendirildi.

Konstantin Marçuk ,USPP ‘nin genişleyen ve 20 ülkeye yayılan yurt dışı temsilcilikleri ve bunların çalışmalarından bahsederken, Ukrayna’ da faaliyete geçmiş ve geçecek olan serbest bölgeler hakkında bilgi verdi.

Türkiye’nin bu konuda aldığı mesafeyi ve tecrübelerini çok yakından takip ettiklerini belirten Marçuk; Türk sanayicilerin turizm ve yeni otel projeleri , gıda ve tarım ürünleri üretimi , inşaat malzemeleri , makina imalat endüstrisi ve IT teknolojisi konusunda Ukrayna’ da önemli fırsatlar bulabileceklerini ve beraber ortak projelerin hayata geçirilebileceğini söyledi.

Görüşmede TUSİB’in faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Mete Karaer ise, iki kuruluş arasındaki işbirliğinin arttırılması gerektiğini ifade ederken, işbirliğinin ilerletilmesinin yeni iş fırsatları doğuracağının altını çizdi.

Toplantının sonunda taraflar önümüzdeki günlerde en üst seviyede tekrar bir araya gelme kararı aldılar.
1992 yılında kurulan USPP Ukrayna ekonomisinin %84’ünü üreten Ukrayna’nın her tarafına yayılmış 38.000 şirketi temsil eden en büyük kamu çatı kuruluşu niteliği taşıyor .

 

5 responses on “TUSİB Yönetim Kurulu üyeleri Ukrayna Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’ni ziyaret etti

Bir cevap yazın