Log In
Logout Log In
  Search

Sıbiga: “Seyahat anlaşmasından sonra geliş gidişler 3 kat arttı”

19 Haziran 2017

Comments

Off
 Haziran 19, 2017
 Off

Sıbiga: “Seyahat anlaşmasından sonra geliş gidişler 3 kat arttı”

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga’nın katılımıyla Muğla-Marmaris’te düzenlenen “Havacılık ve Turizm” toplantısında “Tatil Destinasyonu ve Havalimanlarınca Etkili Pazarlama” konuşuldu. (QHA)

Marmaris’te düzenlenen “Havacılık ve Turizm” toplantısına katılan Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga, “Türkiye’de kendimizi ülkemizde gibi hissediyoruz. Seyahat anlaşmasından sonra geliş gidişler 3 kat arttı. Ziyaretler 3 kat arttı. Charter uçuşlarında artış var” dedi.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga ise Marmaris’in doğal güzelliğinin yanı sıra insanlarının da eşsiz olduğunu ve Marmaris’in turizmde çok mesafe aldığına işaret ederek, “Ukraynadan Türkiyeye bir milyondan fazla turist geldi. Stratejik ortaklığımızın bunda büyük payı var. Bu da çok iyi bir şey. Bu ay yürürlüğe giren çipli kimliklerle seyahat anlaşmasından sonra Ukrayna’dan gelen turistlerin sayısı daha da artacak. Havacılık alanında bağlantılar daha artacak. Bütün bunlar ilerleyen zamanda ilişkilerimizin daha da derinleşmesini sağlar, iki ülke arasındaki var olan dostane ilişkiyi daha da sıkılaştırır” dedi.

Büyükelçi Andriy Sıbiga, Marmaris’in doğal güzelliklerini gördükten sonra insanın ayrılmak istemediğini anlatarak, şöyle konuştu:

İki ülke ilişkileri çok aktif. İki ülke arasındaki ticaret hacmi yüzde 25 arttı. Bölgeler arası iş birliği ikili ilişkilere de katkı sağlar. Ukrayna’dan birçok şehrimizi Vinnitsa şehri ile başlamak suretiyle Marmaris’e kardeş şehir yapmak istiyoruz. Bu konudaki çalışmaları direk uçakların başlamasına destek vererek başlatan Dalaman havalimanı genel müdürü Ham Güvenç’e özel olarak teşekkür ediyorum.Türkiye’de kendimizi ülkemizde gibi hissediyoruz. Seyahat anlaşmasından sonra geliş gidişler 3 kat arttı. Ziyaretler 3 kat arttı. Charter uçuşlarında artış var.”

İki halkın birbirine inanılmaz derece yakın olduğunu, bunu ziyaretlerde gördüğünü belirten Sıbiga, Ukrayna’da Türklerin çok sevildiğini ve sıcak karşılandığını kaydetti.

QHA

Comments are closed.