Log In
Logout Log In
  Search

Regülatör “PAYPONG” adlı yeni ödeme sisteminin kurallarını onayladı

21 Mart 2016

Comments

Off
 Mart 21, 2016
 Off

Regülatör “PAYPONG” adlı yeni ödeme sisteminin kurallarını onayladı

 

Ukrayna Ulusal Bankası, “PAYPONG” adlı devlet içi ödeme sisteminin kurallarını onayladı ve bu sistemin ödeme kurumu olan “Avrupa Ödeme Sistemi” LTD ŞTİ’ne (Kiev şehri) 09 Mart 2016 tarih ve 28 No’lu belge verdi.

 

 

“PAYPONG” hakkında bilgiler Ödeme Sistemi, Hesaplaşma Sistemi, Bu Sistemler İştirakçileri ve Ödeme Altyapı Hizmetler Operatörleri Kaydına bundan böyle Ödeme Sistemleri olarak anılacak.

 

“PAYPONG” Ödeme Sistemi, şu anda bir banka olmayan kurum tarafından kurulan Ukrayna pazarındaki 11.devlet içi ödeme sistemi’dir.

 

Bu sistemi yapan kurumun kurallarına göre, Ukrayna bankaları ve hesap açmadan para transferini gerçekleştirme hakkını veren lisansı elinde bulunduran ve ödeme kurumu ile yapılan sözleşmeye dayanarak “PAYPONG” ödeme sistemi kullanıcılarına bu sistemin yardımıyla para transferi konusunda hizmet sunan banka olmayan finans kurumları bu ödeme sistemine katılabilir. Ödeme sisteminin hesap bankası PAT “BANK NARODNIY KAPİTAL” (ulusal sermaye) Bankası’dır.

 

“PAYPONG” ödeme sistemi, paranın Ukrayna içinde ulusal para birimi şeklinde özel kişiler veya tüzel kişilere nakit olarak veya banka havalesi şeklinde transfer edilmesi için yapılmıştır.

www.bank.gov.ua

Comments are closed.