Оберіть мову
Log In
Logout Log In
  Search

Fitch Rating підвищило рейтинг України з B-до B та покращило прогноз зі стабільного на позитивний

9 Вересень 2019

Comments

Off
 Вересень 9, 2019
 Off

Кредитне рейтингове агентство Fitch Rating підвищило довгостроковий та короткостроковий кредитний рейтинг (IDR) України в іноземній та національній валютах  з B- до B, та покращило прогноз зі стабільного на позитивний.

Кредитне агентство Fitch зазначає, що Україна продемонструвала можливість вчасно отримати доступ до зовнішнього фінансування державного бюджету, покращивши макроекономічну стабільність та зменшивши державний борг, в той час як скорочення виборчого періоду зменшило політичну невизначеність. Fitch прогнозує подальші позитивні зрушення в кредитоспроможності держави, зважаючи на очікування в продовженні макроекономічної політики та зобов’язання нового уряду проводити структурні реформи та взаємодіяти з міжнародними фінансовими організаціями.

Аналітики агентства відзначили, що висока ймовірність продовження участі України в програмі МВФ сприятиме доступу до офіційного та ринкового фінансування, які необхідні для виконання великих виплат по державному боргу у 2020-2021 роках та слугуватиме основою для політик та реформ, які допоможуть у подальшому економічному зростанні.

Основними факторами, які можуть окремо або разом вплинути на підвищення рейтингу в майбутньому, є наступними:

  • підвищення рівня міжнародних валютних резервів та гнучкості зовнішнього фінансування;
  • вдосконалення структурних показників, таких як стандарти державного управління;
  • перспективи більшого економічного зростання при збереженні покращеної макроекономічної стабільності;
  • подальше зменшення державного боргу та покращення структури боргу.

«Довгоочікуване підвищення кредитного рейтингу України стало можливим завдяки макроекономічній стабілізації, зменшенню державного боргу та зменшенню політичних ризиків. Це означає, що довіра до України зростає, а ризики, пов’язані з нашою кредитоспроможністю зменшуються. І, найголовніше, що вартість запозичень буде знижуватися», – сказала Оксана Маркарова, Міністр фінансів України.

Міністерство фінансів України

 

Comments are closed.