Log In
Logout Log In
  Search

Ekonomi bakan yardımcısı, lojistik zorlaşacak; uluslararası ticaret olumsuz etkilenebilir

13 Mart 2020

Comments

Off
 Mart 13, 2020
 Off

Ekonomik Kalkınma, Tarım ve Ticaret Bakan yardımcısı, Ukrayna Ticaret Temsilcisi Taras Kaçka, koronavirüsün uluslararası ticarete olası zararları hakkında açıklamalarda bulundu.

Evropesykaya Pravda’ya konuşan Taras Kaçka, koronavirüsün ticarete yansımalarını yakından takip ettiklerini, hali hazırda Polonya ve İtalya ile diyalog halinde olduklarını söyledi.

İtalya ile Ukrayna arasındaki ticarette herhangi bir kısıtlama olmadığını ifade eden Kaçka, ‘ancak İtalya’nın tamamı karantina altında bulunuyor, ekonomik faaliyetler de risk nedeniyle azalıyor’ diye konuştu.

‘Lojistik süreçlerinin zorlaşabileceğine hazırlıklı olmalıyız, ancak elbette tamame durmayacak.’ diyen Taras Kaçka, en azıdan büyük lojistik problemlerinin oluşmamasını sağlamak için çalıştıklarını ifade etti.

Polonya ile de yakın bir diyalog yürütüldüğünün altını çizen Kaçka, ‘güvenlik’ ve ‘ticarette istikrar’ arasındaki dengeyi sağlamak için görüştüklerini ifade etti.

Başa çıkabiliriz

Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Tarım ve Ticaret Bakan yardımcısı, Ukrayna Ticaret Temsilcisi Taras Kaçka, ‘Bir krize hazırlıklı mıyız?’ sorusuna ise;

“Hükümetin Coronavirüs ve Petrol Krizi Eylem Planı” adlı özel bir kitabı yok. Bunun yerine, bir araç setimiz var – yasaların izin verdiği olağanüstü önlemler listesi. Bu liste şu anki gibi çalkantılı durumlarla başa çıkmak yeterlidir’ yanıtını verdi.

Kaynak kullanımlarında Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (tusib.org) ibaresini ekleyiniz.

https://www.eurointegration.com.ua/interview/2020/03/13/7107438/

Comments are closed.