Log In
Logout Log In
  Search

EkoAvrasya Derneği Ukrayna temsilciliği TUSİB'i ziyaret etti

22 Mayıs 2018

Comments

Off
 Mayıs 22, 2018
 Off
Category TUSİB Haberleri

EkoAvrasya Derneği Ukrayna Temsilcisi Evren Damyan ile başkan yardımcıları Ömer Çıkın ve Tarık Karataş tarafından gerçekleştirilen ziyaret, TUSİB’in Kiev ofisinde düzenlendi.

Görüşmede EkoAvrasya Derneği hakkında bilgi veren Ukrayna Temsilcisi Evren Damyan, amaçlarının iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliğine katkıda bulunmak olduğunu kaydetti.

EkoAvrasya Derneği’nin başta Orta Asya Türk devletleri olmak üzere, Balkanlar ve Türkiye’ye komşu ülkelerde faaliyetlerle bulunduğunu belirten Damyan, EkoAvrasya’nın ilk kez ülke dışında bir temsilcilik açtığını söyledi.

TUSİB’in Ukrayna ile Türkiye arasındaki iş ilişkilerine ve işbirliğine büyük katkı yapan bir kuruluş olarak kabul edildiğini altını çizen Evren Damyan, bir araya gelmenin kendileri için anlam ve önem ifade ettiğini bildirdi.

Görüşmede EkoAvrasya Ukrayna Temsilciliği’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mete Kararer ise, TUSİB olarak gereken konularda fikir alışverişinde ve destekte bulunmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Ukrayna’daki Türk toplumunun sivil toplum kuruluşları etrafında toplanmasının önemine değinen Karaer, EkoAvrasya Derneği’ne Ukrayna’daki faaliyetlerinde başarılar diledi ve kapılarının kendileri için her zaman açık olduğunu belirtti.

Görüşmede söz alan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zafer Özbay ise, Ukrayna’daki Türk sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinin Türkiye – Ukrayna ilişkilerine katkıda bulunacağına inandığını söyledi.

TUSİB’in; iki ülke ilişkilerine ve dostluğuna getiriler sağlayacak projelere katkıda bulunmaya hazır olduğuna vurdu yapan Özbay, sivil toplum kuruluşlarının somut icraatlara yönelmesi gerektiğinin altını çizdi.

Toplantıya TUSİB adına, Yönetim Kurulu Başkanı Mete Karaer, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zafer Özbay ile Sicil Kurulu üyesi F.Serkan Bağ katıldı.

Görüşme toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

TUSİB

Comments are closed.