Log In
Logout Log In
  Search

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Odesa'da Türk işadamları ile bir araya geldi

3 Şubat 2019

Comments

Off
 Şubat 3, 2019
 Off
Category TUSİB Haberleri

TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mete Karaer, Odesa’da temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun iştirak ettiği toplantıya katıldı.

Temaslarda bulunmak üzere Ukrayna’nın Odessa kentine gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk vatandaşları, işadamları ve soydaşlar ile bir araya geldi.

Türkiye-Ukrayna Ortak Stratejik Planlama Grubu 7. Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Odesa’da temaslarda bulunan Çavuşoğlu’na, Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin de eşlik etti.

Türk vatandaşları ve iş çevreleri ile bir araya gelen Çavşoğlu’nun toplantısına, TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mete Karaer de katıldı.

Görüşmede bir konuşma yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ticaret anlaşması,hem Ukrayna’da yaşayan Türkleri, hem Türkiye’de yaşayan ukraynalıları ilgilendiren sosyal güvenlik anlaşması konusunda görüşmeler yapıldığını ve oldukça mesafe alındığını belirtti.

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, iki ülke arasındaki yüksek düzeyli stratejik işbirliği toplantısının 2019 yılında cumhurbaşkanları düzeyinde Ukrayna’da yapılacağını ifade etti.

 

Comments are closed.