Log In
Logout Log In
  Search

Bartın Ticaret Odası ve TUSİB arasında yakın zamanda her iki taraf içinde verimli bir toplantı gerçekleşti.

9 Mart 2016

Comments

Off
 Mart 9, 2016
 Off
Category TUSİB Haberleri

Bartın Ticaret Odası ve TUSİB arasında yakın zamanda her iki taraf içinde verimli  bir toplantı gerçekleşti.

DSC00885Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği 4 Mart’ta Bartın Madeni Eşya ve Sanaatkarlar Odası ve Bartın Ticaret Odası’nın ziyaretine ev sahipliği yaptı.

Geçmişten günümüze 3000 yıllık tarihe sahip olan bu Karadenizin güzel şehri , 7’den 70 ‘e herkesi büyülemeyi başarıyor.Bartın günümüzde gelişen ekonomisinin yanında;önemli limanlarıyla ,tarımsal ve sanayileşmedeki gelişimi,ticaret ,turizm ve kömür madenciliği alanlarında önemli işler yapmaktadır.DSC00894

Toplantıda ayrıca işveren ve yatırımcıya destek ve ilham verici bilgilere de ulaşıldı.6 Şubat 2004 tarih ve 25365 Sayılı Resmi Gazetede  Teşvik Kapsamında Bartın,  yayımlanan “5084 (ve 5350) sayılı Yatırımların ve İstihdamın Teşviki ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” kapsamındaki iller arasında yer almış ve bu uygulama DSC008882009 yılı sonu itibari ile kaldırılmış sadece bu kapsamda SSK Prim desteği devam etmektedir. Bu teşvik kanunun ilimiz istihdamına ve ekonomisine katkısı büyük olmuştur. Bu kanun kapsamında sigorta teşviki, vergi stopajı teşviki, enerji desteği teşviki ve bedelsiz arsa tahsisi olmak üzere dört teşvik unsuru öngörülmüş ve yatırımcılar bu desteklerden yararlandırılmıştır. 5084 sayılı Yatırımların ve İstihdamın Teşviki Kanununun yürürlüğe girdiği Mart 2004 yılından, 2011 yılı sonuna kadar özel sektörce yapılan yatırımların toplam tutarı 456.236.824 TL‘dir.

Toplantı TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Bekmezci Madeni Eşya ve Sanaatkarlar Odası başkanı Yılmaz Akdeniz ve   Bartın Ticaret Odası Üyesi Ömer Ağartan arasında gerçekleşti.Hoş ve samimi bir ortamda gerçekleşen bu toplantı her iki taraf  içinde çok verimli geçerek iki tarafında geleceğine ışık tutmaktadır.

Comments are closed.