Log In
Logout Log In
  Search

1 Ocak 2016 dan itibaren Ukrayna Mali Hizmetleri EUR1 gümrük mallarının taşınması için ücretsiz sertifika vermeye başlayacaktır.

24 Aralık 2015

Comments

Off
 Aralık 24, 2015
 Off

1 ocaktan itibaren Ukrayna Devleti Mali Hizmetleri ;Ukrayna ve Avrupa Birliği arasındaki ortaklık anlaşması gereğince EUR1 mallarının taşınması için ücretsiz sertifika verileceğini duyurdu.

Ukrayna mallarının kaynağını tespit etmek için ihracatçının sorumluluğun güçlendirilmesiyle en kısa sürede sertifikanın verilmesi ,prosedürlerde maksimum basitleştirmeye gitmek hedeflenmiştir.

DFS(Ukrayna Devlet Maliye Hizmetleri) potansiyel ihracaatçı ve üreticilere prosedürü kolaylaştırmak için sertifika sorunlu yerleri belirlemek üzere 162 gümrük noktası ve büroya gümrük bilgilendirmesini sunmuştur.

DFS(Ukrayna Devlet Maliye Hizmetleri) ihracaatçıların gümrük bölümleri ve yerleri hakkında ayrıntılı bilgiyi ulaşabilmeleri için web portal yayınladı.

Hatırlayalım Ukrayna’dan ihraç edilen malların gümrüklenmesini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için serbes ticeret koşşullarını 2015 yılında tercih eden kurumu tanıttı.
Gümrük brokerı hariç ,onay almış ihracatçılar Ukrayna kayıtlı tüzeş anlaşmaların hükümlerince işletmelere sürekli sabit şekilde mal yollayabilir ve ne olursa olsun sevkiyatta fatura beyanı yapma hakkına sahiptir.

www.sfs.gov.ua

Comments are closed.